چارچوبی برای مدیریت بازاریابی

چارچوبی برای مدیریت بازاریابی - نوید ملایی

ناشر: دیباگران
محل نشر: تهران
تاریخ نشر: 1396
تعداد صفحات: 532 صفحه

کتاب حاضر، ترجمه ویرایش ششم کتاب «چارچوبی برای مدیریت بازاریابی» است. نویسندگان با افزودن فصل مربوط به مدیریت ارتباط دیجیتال، و اضافه نمودن بخش های جدید در عر فصل (شامل مباحث داغ و چالش برانگیز عصر حاضر و نمونه های عملی بازاریابی در شرکت های مختلف دنیا) این ویرایش کتاب را نسبت به ویرایش های گذشته، ممتاز نموده و به این کتاب مرجع بازاریابی، اعتبار بیشتری بخشیده اند.

در کلاس های مدیریت بازاریابی، فروش، رفتار مصرف کننده، مدیریت ارتباط با مشتری و امثال اینها که پایان دوره آموزشی، آغاز دوره آزمون کردن آموخته ها در دنیای کسب و کار است، نیاز به یک کتاب مرجع مناسب در این حوزه به خوبی احساس می شد. اکنون کتاب حاضر می تواند در حجم مناسبی، مجموعه وسیعی از نگرش های بازاریابی را با مخاطب در میان بگذارد و او را به تفکر خلاقانه مهمان کند.

اساتید ارجمند دانشگاه ها و موسسات آموزشی که از این کتاب به عنوان منبع استفاده می کنند، به خوبی آگاه هستند که نویسندگان این کتاب از جایگاه ممتازی در علم بازاریابی برخوردارند و نوشته های ایشان در بسیاری از دانشگاه های معتبر سراسر دنیا، به عنوان متن درسی در گرایش های مختلف رشته مدیریت تدریس می شود. ایشان توانسته اند در این کتاب، مباحث تئوریک مدیریت بازاریابی را با چیره دستی در خلال تجربیات شرکت های کوچک و بزرگ به تصویر کشیده و از درآمیختن این دو مهم، زمینه های تحقیقاتی بسیاری را به مخاطب پیشنهاد دهند.

اگرچه نویسندگان تلاش داشته اند که از اطاله کلام بپرهیزند و حجم کتاب را در کنترل ایجاز و اختصار قرار دهند، اما با توجه به گستردگی و عمق مباحث، سزاوارتر است که اساتید محترم، عناوین حاضر را در دو نیمسال تحصیلی به دانشجویان عزیز ارائه کنند تا فرصت تعمیق دانش از طریق گفتگو و تحقیق بیشتر پیرامون سرفصل های کتاب فراهم باشد.